Saturday, 26-Mar-22 20:22:05 UTC

Mi aztán tudhatjuk, hogy a Bale, Ramsey párosra figyelni kell. A 2019-es Wales–Magyarország selejtezőn a hazaiak első góljánál Bale beadásából Ramsey talált be… A törökök a szünet után Cengiz Ünder és Burak Yilmaz vezérletével valamelyest feljavultak, ám bő negyedóra elteltével Wales tizenegyeshez jutott, mivel Bale-t Zeki Celik buktatta a tizenhatos vonalán. Bale azonban borzasztóan rossz megoldással a kapu fölé lőtte a labdát. Bale a kapu fölé lőtt (Fotó: AFP) Ez volt a harmadik tizenegyes az Eb-n, ebből kettő kimaradt. Csak a portugál Cristiano Ronaldo volt eredményes – pont a mieink ellen… Gareth Bale 2019 októbere óta nem szerzett gólt a walesi válogatottban. A hajrában Danny Ward hatalmasat védett Merih Demiral fejese után. A hosszabbítás elején kialakult egy kis lökdösődés Burak Yilmaz, Ben Davies és Chris Mepham főszereplésével. Artur Dias játékvezető sárga lapokkal tett rendet. A törökök hiába rohamoztak, a házigazda olaszok elleni nyitó mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is szerzett gól és pont nélkül maradtak.

U21-es EB 2023 eredmények, Foci Európa - Eredmenyek.com

00 Róma Törökország– Olaszország 0–3 Június 12., szombat, 15. 00 Baki Wales–Svájc 1–1 Június 16., szerda, 18. 00 Baki Törökország–Wales 0–2 Június 16., szerda, 21. 00 Róma Olaszország–Svájc Június 20., vasárnap, 18. 00 Baki Svájc–Törökország Június 20., vasárnap, 18. 00 Róma Olaszország–Wales

A labdarúgó Európa-bajnokság A-csoportjának 2. fordulójában Wales Aaron Ramsey és Connor Roberts góljával 2–0-ra legyőzte Törökországot Bakiban, ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé. Wales legyőzet Törökországot (Fotó: AFP) Török–walesi összecsapással kezdődött az A-csoport második fordulója. A két válogatott 1997 óta nem találkozott egymással. Az első félidőben Walesnek három nagy helyzete volt, mindhárom a juventusos Aaron Ramsey nevéhez fűződött. A 30 esztendős középpályás a hatodik percben egy szép csel után a kapusba lőtt, majd szűk húsz perccel később ziccerben a kapu fölé bombázott. Úgy tűnik, a magyarhoz hasonlóan a walesi igazság is három, mert Ramsey a harmadik lehetőségéből már gólt lőtt. Röviddel a félidő előtt a csapatkapitány Gareth Bale pazar indítást adott a védők mögé beinduló honfitársának, aki mellel szépen levette a labdát és a kapuba helyezte. 0–1 Ramsey szerzett vezetést (Fotó: AFP) Ez volt Wales történetének 12. Európa-bajnoki gólja, ebből Ramsey kettőt szerzett, négynél pedig ő jegyezte az asszisztot.

Kereskedelmi tartalom | 18+ | Általános szerződési feltételek Jövő nyáron rendezik a válogatottak európai csúcstornáját, lassan körvonalazódik a 2020-as Európa-bajnokság menetrendje. A labdarúgás történetében először nem egy vagy két ország lesz a házigazda, hanem 12 ország 12 városának 12 stadionjában rendezik meg a tornát. A novemberre elkészülő Puskás Stadionban három csoportmérkőzést és egy nyolcaddöntőt játszanak. Megnézzük, hogy mi a selejtezők menetrendje, a 2020-es EB naptára, illetve hol rendezik majd a döntő mérkőzéseit. A 2020-as EB selejtező csoportjai A 2020-as EB játéknapjai június 11-én Rómában veszik kezdetüket (így a 2020-as EB fogdás is), a döntőt pedig július 11-én Londonban rendezik. Első alkalommal fordul elő, hogy a rendező országok csapatai számára nem volt garantált a kijutás. Tehát az 55 szövetségi tagból csak 24 juthatott tovább. Az 55 csapatot 10 darab csoportra bontották és ebből az első két helyezett jutott tovább. Így született meg a továbbjutó 20 csapat.

Sőt, a ráadás végén egy szöglet után Bale betört a tizenhatoson belülre, majd gólt rúgatott Connor Robertsszel – beállítva ezzel a 0–2-es végeredményt. A walesi csapat a 2016-os és a 2020-as Eb-n összesen immár öt mérkőzést nyert meg. A két torna alatt ennél több győzelme csak a franciáknak van (6). SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT! EURÓPA-BAJNOKSÁG A-CSOPORT, 2. FORDULÓ TÖRÖKORSZÁG–WALES 0–2 (0–1) Baki, Olimpiai Stadion. Vezette: Artur Dias (portugál) Törökország: U. Cakir – Z. Celik, Ayhan, Söyüncü, Meras (Müldür, 72. ) – Karaman (Dervisoglu, 75. ), Calhanoglu, Yokuslu (Demiral, a szünetben), Tufan (Yazici, a szünetben), Ünder (Kahveci, 83. ) – B. Yilmaz. Szövetségi kapitány: Senol Günes Wales: Ward – C. Roberts, Mepham, Rodon, B. Davies – Morrell, Allen (Ampadu, 73. ) – Bale, Ramsey (Wilson, 85. ), D. James (N. Williams, 90+4. ) – K. Moore. Szövetségi kapitány: Rob Page Gólszerző: Ramsey (43. ), C. Roberts (90+5. ) A csoport másik mérkőzésén 21. 00: Olaszország–Svájc, Róma ( Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

Online

00 Koppenhága Dánia–Finnország 0–1 Június 12., szombat, 21. 00 Szentpétervár Belgium–Oroszország 3–0 Június 16., szerda, 15. 00 Szentpétervár Finnország–Oroszország 0–1 Június 17., csütörtök, 18. 00 Koppenhága Dánia–Belgium 1–2 Június 21., hétfő, 21. 00 Koppenhága Oroszország–Dánia x–x Június 21., hétfő, 21. 00 Szentpétervár Finnország–Belgium x–x

A magyar csapat a A magyar csapat abban a szerencsétlen helyzetben van, hogy sikerült a rettegett "F" csoportba kerülnie, így igen komoly megpróbáltatások várnak ránk az elkövetkező hónapokban. Ezt mindenképp tartsuk szem előtt a 2020-as EB fogadás kapcsán. Viszont! Olyan remek csapatokkal lesz lehetőségünk együtt játszani, mint a 2016-os EB győztes Portugália vagy a 2016-os VB döntős Franciaország. Egy biztos, remek mérkőzéseknek nézünk elébe. De mikor és hol is játszunk kivel? Euro 2020 Magyarország Mikor? Hol? Magyarország-Portugália Június 15., kedd, 18 óra Budapest, Puskás Stadion Magyarország-Franciaország Június 19., szombat, 15 óra Németország- Magyarország Június 23., szerda, 21 óra Most hogy már tudjuk mikor hol és kivel fogunk játszani az EB-n, semmi nem állhat a 2020-as EB fogadásunk útjába. Lehet még jegyet venni a magyar meccsekre? 2021 május 5. -én 14:00-tól lehetett jegyeket venni a magyar mérkőzésre, azonban a jegyek nagyon hamar el is fogytak. 15:45-re már egy jegy sem maradt.