Saturday, 26-Mar-22 18:28:07 UTC

Pintér erre annyit reagált, ő nem is hívta meg a keretbe. Gera sérülés miatt nem játszhatott, de ott volt a kezdőben Gulácsi, Dzsudzsák, Juhász, Nikolics és Rudolf Gergely is. A félidőben 0-0 állt az eredményjelzőn, majd a második félidőben beálló komáromi Priskin Tamás, aki a saját nemzete csapatát választotta a szlovák válogatott helyett, a 75. percben betalált. Ekkor senki sem számított arra, hogy a hátralévő percekben a magyar foci egy újabb mélypontot ér el. Az írek megfordították a meccset, és 2-1-re nyertek. Először győzték le a magyar csapatot, a szurkolók füttykoncerttel, és nyomdafestéket nem tűrő szavakkal nyilvánítottak véleményt a látottakról. Két hét sem telt el a vereség után, és az MLSZ lépett. Pintér helyére Dárdai Pált nevezték ki szövetségi kapitánynak. A Hertha BSC ikonja 38 évesen lett a válogatott edzője, és alig három hete volt a bukaresti kalandig. A következő meccs ugyanis a nagy rivális Románia ellen következett. Dárdai neki is látott a munkának, visszahívta Király Gábort, Szalai Ádámot, vezérként számított rájuk, csakúgy, mint Gerára és Juhász Rolandra.

az éjjel soha nem érhet végétale az éjjel soha nem érhet végétales

2021. június 29., 16:22 Pomichal Richárd Sorozatunk utolsó (előtti) részéhez érkeztünk, mely az összes közül a leghosszabb lesz, hiszen annyi keserűség és megaláztatás után újra felemelhettük a fejünket, végre annyi kínkeserves év után a magyar nemzeti csapat is ott volt az Európa-bajnokságon. 2016 nyarán Franciaország látta vendégül a vén kontinens labdarúgó elitjét. A 15. Eb-n már 24 csapat indulhatott, az ötlet gazdája Michel Platini volt, az UEFA elnöke. A torna idejére Platini már bukott ember volt köszönhetően különféle gyanús korrupciós ügyeknek. Négyen versengtek a rendezésért, de a svéd-norvég duó végül visszalépett, így maradtak a törökök, olaszok és a franciák. Az 53 induló, köztük Gibraltárral, kilenc csoportban küzdött az első két helyért valamint, a megemelt létszámnak köszönhetően, a csoport harmadik helye is indulást érhetett. A legjobb csoportharmadik automatikusan kijutott az Európa-bajnokságra, míg a további nyolc harmadik között oda-visszavágós pótselejtezőt rendeztek, melynek győztese kvalifikálta magát az Eb-re.

Az éjjel soha nem érhet véget – kivéve Győrben, ahol csak hajnali kettőig lehet majd kültéren zenés bulit tartani - Ugytudjuk.hu

Ám idén, 2021-ben újra ott van a nemzeti tizenegy Európa legjobbjai között. "Ahogy múlnak az évek, rájössz, hogy 90 perc az élet, amiért te élsz, és amiért én élek" Idén a koronavírus-járvány azért közbeszólt. Eleve a 2020-as Európa-bajnokságról beszélünk, amit egy évvel el kellett halasztani, ráadásul a szurkolói hangulat sem lesz az igazi – már ahol. Ugyanis, amíg a legtöbb rendező városban 25-50 százalékos nézőszámmal engedik megrendezni a mérkőzéseket, addig Budapest az egyetlen, ahol telt ház előtt játszhatnak a csapatok. Az idei Eb azért is különleges, mivel a korábbi gyakorlattal szemben nem egy vagy két rendező ország bonyolítja le az összes meccset, hanem összesen 11 város szerte Európában, Sevillától Koppenhágán át az azerbajdzsáni Bakuig. Ha egy rendező ország kvalifikálta magát a bajnokságra, úgy az a csoportmeccseiből legalább kettőt hazai pályán játszhat. Így lesz ez velünk is, a legutolsó, Németország elleni csoportmérkőzésen kívül nálunk lesz a hazai pálya, illetve a telt ház előnye.

az éjjel soha nem érhet véget eb

Az észak-írek azonban a harmadik helyen tovább léptek. A "D" jelű kvartettben Horvátország a címvédő spanyolokat verve lett első. Mögöttük a spanyolok mentek tovább, a harmadik törökök azonban kiestek. A csehek hiába döntetleneztek a horvátokkal, a másik két meccsük után lógó orral kellett elhagyniuk a pályát. Az "E" csoportban az olaszok megverték a belgákat és svédeket, így az utolsó meccsen már egy vereség is belefért az írek ellen, akik ezzel harmadikként tovább jutottak, a svédeké maradt a negyedik hely és a hazafelé tartó repülőgép. A nyolcaddöntők egyik ágán voltak a nagyok - németek, olaszok, spanyolok, angolok, franciák. Közülük az angolok és az olaszok búcsúztak is a legjobb tizenhat között. A másik ágon a két nagyágyú a belgák, és a portugálok továbbmentek. Nagy meglepetésre a legjobb nyolc között ott volt Izland és Wales is. Egy könnyed nyolcaddöntős siker után (a szlovákokat verték 3-0-ra) a németek büntetőkkel búcsúztatták az olaszokat. A franciák megálljt parancsoltak az angolokat kiejtő izlandiaknak.

Következett a már említett hazai siker a finnek ellen, Gera a 82. percben bólintotta a kapuba Lovrencsics Gergő beadását. Bevallom jobb eredményben bíztunk. Számítottunk rá, hogy a magyarok fizikálisan erősek, jók is voltak ezen a téren, de bevallom, jobbak voltak annál is, mint amire számítottunk. Azt reméltük, hogy az erős labdabirtoklással és a gyors lábakkal mi kerekedünk majd felül. Gratulálni szeretnék a magyar csapatnak, mert sokkal erősebbek voltak, mint gondoltuk. Gerának is gratulálok, mert nagyon jó volt. " nyilatkozta Mixu Paatelainen, a finnek mestere. "Ha minden jóslatom így jönne be, nagyon sok pontot szereznénk. Frankó volt a közönség, betartották majdnem teljesen, amit kértem. Viccesen mondhatom, hogy 2 percet már nem bírtak ki, de kellett akkor az a buzdítás. Jól szálltak be akkor a cserék is, mindenki előtt le a kalappal: ez a fiúk, a stáb, a nézők és a média győzelme. Ez az 1-0 Magyarország győzelme! Amikor baj volt, Király Gabi kijavította, de hát ezért van a kapuban… Szeretném, ha a folytatásról most még nem beszélnénk, most örüljünk, ráadásul van még egy oroszok elleni meccs.